Prawdopodabnie najbezpieczniejsza i najtańsza forma prowadzenia firmy w Polsce

Fakty i mity na temat spółek zoo

spzoo

Fakty i mity spółki zoo:

 1. Spółka zoo jest skomplikowana –  MIT wszystko co nie znamy wydaje się nam skomplikowane. Po zapoznaniu się bliżej ze spółką okazuje się że nie różni się ona zbytnio od prowadzenia działalności gospodarczej.
 2. No dobra ale muszę mieć pełną księgowość i zatrudnić księgową na etat. – MIT.  Trzeba prowadzić pełną księgowość ale nie trzeba zatrudniać księgowej. Wystarczy powierzyć prowadzenie spraw księgowych wyspecjalizowanemu biuro rachunkowemu. Jaki jest jeszcze nie banalny plus prowadzenia ksiąg przez biuro dowiesz się na video zapisz sie poniżej a otrzymasz dostęp do video
 3. Spółka zoo jest droższa w prowadzeniu. Otóż nie. Oferujemy ci prowadzenie spółki zoo, która będzie tańsza  od prowadzenia jednoosobowej działalności o 45%

 4. za wszystko trzeba płacić notariuszowi ? MIT. Notariuszowi nie płaci się wcale. Ewentualnie przy zakładaniu spółki zoo jeśli jest taka potrzeba ? jeśli firma ma majątek trwały. Natomiast jeśli nie ma majątku trwałego lub nie chce go wnieść do spółki (by go chronić) to nawet może nie być potrzebny notariusz.
 5. nie można ruszyć pieniędzy z konta firmy, jest niewygodnie ? MIT.  W spółce zoo następuje rozróżnienie na majątek spółki i majątek osobisty wspólnika. i jest może trochę inaczej niż w jednoosobowej działalności , ale nie na tyle uciążliwe by sprawiało to problem.
 6. trzeba płacić dużo pieniędzy do wielu urzędów – MIT. Płaci się dokładnie tak samo jak przy jednoosobowej działalności gospodarczej. Jedynie dochodzi raz na rok opłata do KRS – 150zł
 7. nie da się „zakombinować” – MIT. Spółka zoo daje więcej możliwości obniżenia podatków niż jednoosobowa działalnośc gospodarcza i to w dodatku legalnie.
 8. mrozi się pieniądze – MIT. Nie mrozi się pieniędzy nawet kapitał zakładowy 5000zł nie oznacza że te pieniądze są zamrożone
 9. trzeba zatrudnić ludzi – prezesów, zarząd, rady nadzorcza, a ja mam prosty biznes – MIT. Spółka zoo to spółka kapitałowa co oznacza, że by działała jest potrzeby kapitał(minimum 5000zł – patrz punkt wyżej ) oraz właściciel spółki. Organy mogą być ale nie muszą.
 10. nowa firma to nie dostanie kredytu / leasingu, a ja zdolność już zrobiłem ? MIT. Praktycznie każda firma dostanie kredyt jak jest dłużej niż 3 miesiące. Do tego w banku można podać, że spółka zoo to kontynuacja działalności gospodarczej. Poza tym można kreować swoją zdolność osobistą i firmy.
 11. Moja księgowa mi odradza – A czego księgowa nie odradza?  Trudno żeby nie odradzała. Odejdzie jej klient a ona nie zna się na spółkach zoo.

 Jak widać istnieje szereg mitów związanych ze spółką z o.o. bierze się to tylko z nieznajomości prawa.

Jeśli, każdy dowiedziałby się ile daje możliwości spółka zoo i do tego wychodzi ona taniej niż działalność gospodarcza to każdy w tym kraju miałby tę formę.

Zauważ, że na zachodzie nie ma praktycznie żadnej działalności gospodarczej tylko zazwyczaj: XXX.GmbH, LTD, LLC.

Jak myślisz dlaczego? Bo jest bardziej skomplikowane?

Dlatego oferujemy darmowe szkolenie, które przybliży Ci aspekty prowadzenia spółki zoo, która da ci ochronę kapitału oraz będzie o 45% tańsza w prowadzeniu niż działalność gospodarcza.

Adres Email :

Imię :
Nazwisko :
Nazwa firmy :
Adres www firmy :
Telefon :