Prawdopodabnie najbezpieczniejsza i najtańsza forma prowadzenia firmy w Polsce

Emerytura Prywatna a ZUS – szok

Jak wygląda Emerytura. Oto przykład przy założeniu dzisiejszych cen:

Mężczyzna zaczyna pracować w wieku 20 lat. Zarabiając co miesiąc 2500 zł brutto na umowę o pracę, co miesiąc odprowadza razem z pracodawcą 488 zł składek emerytalnych (oboje płacą po 244 zł). Przechodząc na emeryturę w wieku 67 lat, po przepracowaniu 47 lat, otrzyma miesięczną emeryturę w wysokości 1497 zł, jak podaje rządowy kalkulator emerytalny w Internecie. Po śmierci, jego spadkobiercy otrzymają tylko skromne 4000 zł zasiłku pogrzebowego.

Jeżeli tę samą kwotę 488 zł odkładałby co miesiąc tylko na swoje konto bankowe, na lokatę oprocentowaną na 7%, to w tym samym okresie, dzięki kapitalizacji odsetek, zgromadziłby kapitał w wysokości 2,14 mln zł (przy wpłatach w ramach IKE nie ma podatku Belki), co pozwoliłoby mu wypłacać sobie miesięczną emeryturę w wysokości brutto 12487 zł tylko z samych odsetek. A ten pozostały, ogromny kapitał, jeżeli by go nie wykorzystał wcześniej, mógłby przekazać spadkobiercom.

Zobacz na liczbach jak będzie wyglądać emerytura po 47 latach: 

 

  • Oferta państwowa (ZUS):

Miesięczna składka: 488,0 zł
Emerytura miesięczna: 1 497 zł
Kapitał spadkowy: 4 000 zł

 

  • WARIANT 1:

Oferta prywatna (lokata bankowa 7%):

Miesięczna składka: 488,0 zł
Emerytura miesięczna: 12 487 zł
Kapitał spadkowy: 2 140 577 zł

  • WARIANT 2:

Oferta prywatna (lokata bankowa 7%)
Miesięczna składka: 58,5 zł
Emerytura miesięczna: 1 497 zł
Kapitał spadkowy: 256 606 zł

Wniosek: Prywatna emerytura daje tu ponad 8 razy większą kwotę i aż 535 razy większy kapitał, w stosunku do emerytury państwowej!

O co tu chodzi? Po prostu, ZUS przejada nasze pieniądze i stanowczo nie opłaca się praca w celu wypracowania państwowej emerytury.

Jeżeli pracujesz lub masz firmę, to najlepiej odprowadzać jak najmniejsze składki (minimalna umowa o pracę, nawet na część etatu, reszta, większa, na umowę o dzieło lub w ogóle działalność gospodarcza), a zaoszczędzone nadwyżki odkładać chociażby na lokacie bankowej.

Nasza firma oferuje pracę w Słowacji dzięki czemu LEGALNIE i zgodnie z prawem zobowiązania wobec ZUS w Polsce nie ma a pracujemy i odprowadzamy możliwie najniższe składki.

Warto przejść na prywatną emeryturę ponieważ to co było kiedyś dzisiaj już się nie sprawdza. Tylko polskie państwo jeszcze usilnie próbuje nabrać podatników.

Wystarczy, że będziesz odkładać co miesiąc tylko 58,5 zł na lokatę 7% w skali roku, aby osiągnąć emeryturę jaką zaoferuje Ci ZUS po 47 latach pracy plus o wiele większy kapitał spadkowy (patrz wyżej).


Podejmij pierwszy krok i  zostaw swój kontakt a dostaniesz informacje jak Zoptymalizować koszty Zusu z 1030zł do 250 zł – 300zł:
strzalki
E-mail:

 

 

 

jak płacić mniejszy zus